#oświetlenie prezbiterium
Oświetlenie ołtarza w kościele
Oświetlenie ołtarza w kościele
LED 2018
Oprawy energooszczędne led różnego przeznaczenia. Produkcja krajowa na zamówienie. Zamiennik źródeł halogenowych, świetlówek i klasycznych żarówek.
Oświetlenie kościoła
Oświetlenie kościoła
Oświetlenie kościołów
Oświetlenie kościołów
Oświetlenie ledowe zabytków
Oświetlenie ledowe zabytków
Oświetlenie prezbiterium
Oświetlenie prezbiterium
Prezbiterium, arch. chór kapłański – przestrzeń kościoła przeznaczona dla duchowieństwa oraz służby liturgicznej (m.in. ministrantów). Zwykle jest wydzielone od reszty świątyni podwyższeniem, balustradą lub łukiem tęczowym i wyodrębniające się wizualnie z bryły kościoła. Nazwa pochodzi od słowa prezbiter (ksiądz).
Przed II soborem watykańskim było skierowane na wschód i zamknięte apsydą lub prostą ścianą. Jego układ mógł być wzbogacony obejściem, apsydiolami i wieńcem kaplic.
Centralne miejsce w prezbiterium zajmuje ołtarz, na którym jest sprawowana liturgia eucharystyczna. Ponadto kluczowymi miejscami są: umieszczona nieco z boku ambona, miejsce przewodniczenia (krzesło celebransa lub katedra biskupa) oraz tabernakulum, które może też znajdować się w wydzielonej kaplicy Najświętszego Sakramentu, w innej części kościoła. Oprócz tego w prezbiterium znajdują się stalle lub ławki dla duchowieństwa i służby liturgicznej oraz kredencja (miejsce, gdzie przygotowuje się naczynia liturgiczne i dary ofiarne do celebracji).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prezbiterium
Oświetlenie wewnętrzne kościołów
Oświetlenie wewnętrzne kościołów
Oświetlenie wnętrza kościoła
Oświetlenie wnętrza kościoła
Oświetlenie Tabernakulum
Oświetlenie Tabernakulum
W kościołach katolickich, mała, zamykana na klucz szafka, umieszczona najczęściej w tylnej części prezbiterium. Jest ono miejscem przechowywania chleba eucharystycznego, konsekrowanego w czasie mszy. Zazwyczaj przechowywane są konsekrowane komunikanty w cyborium przeznaczone do rozdzielania Komunii świętej oraz hostia umocowana w melchizedeku w kustodii, przeznaczona do adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji.
wg https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabernakulum